PROTETYKA KONWENCJONALNA
IMPLANTOPROTETYKA ZE STEROWANĄ REGENERACJĄ KOŚCI


Nowoczesna protetyka pozwala odtworzyć piękny uśmiech praktycznie w każdej sytuacji. Proponujemy Państwu korektę wyglądu poprzez wykonanie koron porcelanowych z nośnikiem metalowym, bez nośnika metalowego z cyrkonu, mostów porcelanowych z nośnikiem metalowym i bez nośnika metalowego- mosty ceramiczne.

W przypadku braków zębowych odtworzymy zęby za pomocą implantów .Wykonujemy również mosty adhezyjne bez konieczności szlifowania zębów.

Jeśli brakuje Państwu większej ilości zębów wspaniały efekt uzyskamy stosując protezy szkieletowe bezklamrowe. Nawet w przypadku całkowitego braku zębów piękny komfortowy uśmiech zapewnią protezy akrylanowe typu overdenture oraz systemy miniimplantów.

Cała prawda o implantach zębowych.

Brak nawet pojedynczego zęba zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego to poważny problem zarówno natury estetycznej, czynnościowej (zaburzenie funkcji żucia), psychologicznej , a nawet społecznej (bo piękny , pełny uśmiech to synonim zdrowia i sukcesu).

- Implanty zębowe to stożkowate elementy, wykonane ze specjalnego tytanu najwyższej czystości. Jest to materiał od wielu dziesięcioleci stosowany w ortopedii. Organizm człowieka akceptuje tytan jak tkankę własną, tak że kość narasta bezpośrednio na implancie i traktuje go jak naturalny korzeń zęba. Tytan jest znany z tego, że nie wyzwala w organizmie żadnych odczynów alergicznych, ani też reakcji na ciało obce.

-Nie ma ograniczeń wiekowych ( z wyjątkiem dzieci), najczęściej głównym czynnikiem decydującym o możliwościach leczenia jest stan zdrowia.

-Niestety wśród pacjentów panuje wiele mitów o leczeniu implantologicznym. Jednym z nich są opowieści o niespotykanych cierpieniach, co jest oczywiście nieprawdą . Cały zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Jest niebolesny i bardzo krótki (często kilkanaście minut). Po zabiegu większość pacjentów mówi o minimalnym dyskomforcie(jak po usunięciu zęba). Objawy jednak całkowicie ustępują już po kilku dniach.

-Badania kliniczne wskazują na stabilność implantów w okresie ponad 25 letnim. Jest to więc najbardziej długoczasowe rozwiązanie spośród wszystkich metod leczenia protetycznego, sprawność gryzienia jest taka jak naturalnych zębów. Pacjent zatem nie czuje żadnej różnicy. implant zastępuje naturalny korzeń i dlatego nie trzeba naruszać (szlifować) sąsiednich zębów, aby odtworzyć braki ( tak jak jest to w przypadku mostów porcelanowych). Poza tym siły zgryzowe przenoszone są poprzez implant na kość, co przeciwdziała jej zanikowi.

-Konsekwencją utraty zębów jest nieustannie postępujący zanik wyrostka zębodołowego, co uniemożliwia założenie implantów. Obecnie nie jest to już problem, gdyż za pomocą odpowiednich materiałów kościozastępczych możemy odtworzyć brakującą kość ( takie zabiegi wykonujemy w naszej klinice) i umieścić w niej implant .

- Jednorazowo to wydatek większy niż inne metody leczenia protetycznego (protezy zębowe, mosty ), ale biorąc pod uwagę długoczasowe efekty leczenia implantologicznego (często ponad 30 lat), to jest to rozwiązanie tańsze od innych, gdyż przez ten czas inne uzupełnienia (mosty , protezy )musimy wymienić kilkakrotnie, a implanty się nie zużywają.

Chciałbym zauważyć ,iż leczenie implantologiczne jest najlepiej rozwijającą się dziedziną stomatologii, dającą największy bo ponad 92% odsetek powodzeń, a także zapewniającą największy komfort i najlepszy efekt estetyczny pacjentowi.