Profilaktyka, Stomatologia zachowawcza, Stomatologia dziecięca

Domeną stomatologii zachowawczej jest profilaktyka i leczenie próchnicy. Próchnica to najczęściej występująca choroba zębów, często bagatelizowana, do momentu wystąpienia dolegliwości bólowych. Nie leczona prowadzi do obumarcia miazgi, co powoduje konieczność leczenia kanałowego, a nawet usunięcia zęba.

W naszych gabinetach wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały do wypełnień ubytków. Są nimi kompozyty hybrydowe i kompomery, a także glassionomery. Materiały te oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność każdego z zębów. Ich nowoczesność to także cecha braku tzw. "skurczu polimerazycyjnego", dzięki czemu nie mamy efektu nieszczelności brzeżnej, a w konsekwencji brak podstaw do wytworzenia się próchnicy wtórnej (na brzegach wypełnienie). Wszystkie używane przez nas materiały są idealnie polerowane i to jeszcze jedna cecha zwiększająca ich trwałość.

Najważniejsze usługi wykonywane w naszych gabinetach:
• leczenie ubytków w zębach (stosujemy wysokiej klasy materiały światłoutwardzalne z domieszką porcelany)
• odbudowa zachowawcza zębów
• odbudowa z podniesieniem wysokości zwarcia
• leczenie endodontyczne (kanałowe)
• stomatologia prewencyjna (usuwanie osadu, piaskowanie, polerowanie) - profesjonalne czyszczenie zębów
• znieczulenie
• fluoryzacja
• rentgenodiagnostyka na miejscu w gabinecie (zdjęcia rtg, radiowizjografia)

W trosce o zdrowe zęby Naszych Pacjentów szczególny nacisk kładziemy na zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej, które pozwolą uniknąć lub opóźnić powstawanie próchnicy i chorób dziąseł - „paradontozy.”

Skomponowaliśmy specjalny program profilaktyczny obejmujący:
scaling - usuwanie kamienia nazębnego
piaskowanie – usuwanie osadów nazębnych z kawy, papierosów
polerowanie zębów
fluoryzację kontaktową

Pomożemy w doborze odpowiednich szczoteczek i metod ich stosowania, nici dentystycznych i płukanek fluorowych.

W FIZJO-DENT –Stomatologia posługujemy się techniką pantomograficzną, która pozwala na jednoczesne uwidocznienie całego uzębienia, kości szczęk oraz struktur sąsiednich na jednym zdjęciu, przy niewielkiej dawce promieniowania. Dysponujemy pracownią radiologiczną wyposażoną w sprzęt rentgenowski najwyższej klasy, który umożliwia natychmiastowe otrzymywanie wyników badań w warunkach pełnego bezpieczeństwa pacjenta.

W gabinetach FIZJO – DENT gwarantujemy naszym Pacjentom najwyższy poziom wszystkich usług, poczynając od rzetelnej i pewnej diagnostyki, która stanowi podstawę wszelkich dalszych poczynań terapeutycznych.


Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca, zwana inaczej pedodoncją, zajmuje się diagnostyką, profilaktyką oraz leczeniem chorób zębów i jamy ustnej u dzieci. W przypadku najmłodszych pacjentów stosuje się inne metody leczenia, z uwagi na różnicę w budowie zębów oraz narządu żucia.

Pamiętajmy o tym, że jeśli skutecznie zadbamy o zdrowie zębów naszych dzieci, zaoszczędzimy im w przyszłości wielu rozczarowań i ustrzeżemy je przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem w dorosłym życiu.

W FIZJO-DENT zabiegi odbywają się w przyjaznej, niestresującej atmosferze. W ten sposób kształtujemy u naszych małych pacjentów pozytywny stosunek do wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Profilaktyka próchnicy

Naszym Pacjentom oferujemy zabiegi profilaktyczne takie jak lakowanie bruzd i szczelin, które polega na zabezpieczeniu specjalnymi żywicami miejsc podatnych na próchnicę. Przeprowadzamy również lakierowanie zębów preparatami na bazie fluoru. Zabieg ten wzmacnia szkliwo zębów, czyniąc je mniej podatnym na próchnicę.